TRANSLOG 2006

pt.„Liberalizacja i deregulacja transportu w Unii Europejskiej.
Oczekiwania i doświadczenia”

W dniach 21-22 września 2006 roku odbyła się VI edycja Międzynarodowej Konferencji TRANSLOG. Po raz pierwszy miejscem spotkania była Warszawa. Obrady odbyły się w hotelu Jan III Sobieski.
W obradach konferencji każdorazowo uczestniczą osobistości mające istotny wpływ na kształtowanie europejskiej i polskiej polityki transportowej. Gościem Konferencji był Jacques Barrot wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Komisarz ds. Transportu oraz Jerzy Polaczek Minister Transportu RP. Konferencję zaszczycili także swoją obecnością Willi Piecyk i Georg Jarzębowskideputowani do Parlamentu Europejskiego, a także parlamentarzyści RP.
Problematyka poszczególnych paneli dotyczyła następujących zagadnień:

1. Liberalizacja i deregulacja. Koncepcje i poglądy – moderator prof. Jan Burnewicz (UG),
  2. Oczekiwania i doświadczenia Europy w liberalizacji i deregulacji w gałęziach transportu – moderator prof. Bogusław Liberadzki (SGH),
  3. Wpływ liberalizacji i deregulacji na rynek usług logistycznych i spedycyjnych – moderator prof. Józef Perenc (US),
  4. Liberalizacja i deregulacja w koncepcji polityki transportowej UE oraz krajów członkowskich – moderator prof. Elżbieta Załoga (US).

Konferencja uświetniła obchody 100-lecia Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz 60-lecia wyższego szkolnictwa ekonomicznego na Pomorzu Zachodnim.